Sort by

guilherme has logged 36 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Heavens

Under the Heavens

2020
×
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
½
Edit this entry  
18
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Pursuit of Love

The Pursuit of Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Edit this entry  
04
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
03
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Paper Spiders

Paper Spiders

2020
×
★★★
Edit this entry