• The Princess Switch: Switched Again

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • Christmas with a View

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★