Tom has logged 230 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Fatale

Fatale

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Safety

Safety

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mosul

Mosul

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dreamland

Dreamland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry