Tom has logged 34 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
30
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
76 Days

76 Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
26
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pink Skies Ahead

Pink Skies Ahead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Shift

The Last Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry