Sort by

Tom has logged 354 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Bruised

Bruised

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry