Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sardemon

Sardemon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry