Sort by

tomhhobson has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★
Edit this entry  
01
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Edit this entry  
15
Willow

Willow

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Blitz

Blitz

2011
×
★½
Edit this entry  
09
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Predator

Predator

1987
×
★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cowspiracy: The Sustainability Secret

Cowspiracy: The Sustainability Secret

2014
×
Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dredd

Dredd

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry