Sort by

tomi :) has logged 349 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Edit this entry  
20
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
19
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Wonderland

Christmas Wonderland

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
11
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Perfect Christmas List

A Perfect Christmas List

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Made to Order

Christmas Made to Order

2018
×
★½
Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry