Sort by

tomi :) has logged 14 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry