Sort by
  • Five Nights at Freddy's

  • The Exorcist: Believer

  • Totally Killer

    ★★

  • Saw X

    ★★★★★

  • The Nun II

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Elemental

    ★★

  • Asteroid City

    ★★

  • Dead Ringers

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Arthur: Malediction

    ★★★

  • Mobile Suit Gundam: Cucuruz Doan's Island

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★★

  • Candyman

    ★★

  • Fate/Grand Order Final Singularity – Grand Temple of Time: Solomon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Fate/Grand Order the Movie: Divine Realm Of The Round Table: Camelot Paladin; Agateram

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Fate/Grand Order the Movie: Divine Realm of the Round Table: Camelot Wandering; Agateram

    ★★★

  • Children of the Corn

    ½

  • Tremors: Shrieker Island

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★