tommasomenegazzi has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Airplane Mode

Airplane Mode

2020
×
Edit this entry  
20
Realms

Realms

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Strata of the Image

Strata of the Image

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blaise Pascal

Blaise Pascal

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rendezvous

Rendezvous

1976
×
★★½
Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turistas

Turistas

2006
×
★½
Edit this entry  
13
Scattering Stars

Scattering Stars

1994
×
★★
Edit this entry  
12
Universe of Broken Parts

Universe of Broken Parts

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★½
Edit this entry  
11
The River

The River

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
Edit this entry  
08
Ju-on: The Curse 2

Ju-on: The Curse 2

2000
×
★★
Edit this entry  
07
Broken windows

Broken windows

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
05
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
What a beautiful surprise

What a beautiful surprise

2015
×
Edit this entry  
04
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
01
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★½
Edit this entry