Thomas has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Read the review Edit this entry  
29
Stripes

Stripes

1981
×
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Read the review Edit this entry  
16
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fearless

Fearless

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Chappie

Chappie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry