Jacob has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
East Nashville Tonight

East Nashville Tonight

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1984
×
Read the review Edit this entry  
15
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
Read the review Edit this entry  
14
Crisis

Crisis

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Man

Dead Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Down by Law

Down by Law

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Junebug

Junebug

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Flower of My Secret

The Flower of My Secret

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry