• Vivarium

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★½

  • Buffaloed

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★½

  • Them That Follow

  • Little Monsters

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Apollo 11

  • Fyre

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Instant Family

  • Amazing Grace

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

  • Wild Rose

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★