• At Eternity's Gate

  • The Nun

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Peterloo

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • A Simple Favor

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Billionaire Boys Club

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • The First Purge

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Detainment

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Burning

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

  • Climax

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Evil Genius

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Border

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Andre the Giant

    ★★★★

  • Paterno

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

  • Wildlife

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Early Man

    ★★½

  • The Tale

  • Mandy

  • Hale County This Morning, This Evening

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Searching

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★

  • Private Life

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Bright