Sort by
  • Violent Night

    ★★★

  • Strange World

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Inspection

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Moonfall

  • Alice

    ★★½

  • Dual

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★½

  • American Underdog

    ★★★½

  • A Journal for Jordan

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★