Sort by

tommykevans3 has logged 418 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Edit this entry  
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Wolf

Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Following

Following

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★
Edit this entry  
15
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry