Sort by

tommykevans3 has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Man into Space

First Man into Space

1959
×
★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Strangers

The Strangers

2008
×
★½
Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry