Sort by

Tom has logged 29 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Adore

Adore

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Edit this entry