Sort by

Tom has logged 40 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Underworld

Underworld

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shut In

Shut In

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read prior review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taken

Taken

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Friend Request

Friend Request

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry