Sort by

Tom has logged 16 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Empire Hotel

Empire Hotel

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Through the Fire

Through the Fire

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read prior review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry