isaac has logged 26 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Johnny Suede

Johnny Suede

1991
×
★★
Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cool World

Cool World

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★
Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★★½
Edit this entry  
08
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★★
Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Haunted Honeymoon

Haunted Honeymoon

1986
×
★★½
Edit this entry  
05
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★
Edit this entry  
02
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry