Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Manodrome

    ★★½

  • When Will It Be Again Like It Never Was Before

    ★★★½

  • Adolfo

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The King's Man

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Memoria

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Flee

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★