• The Suicide Squad

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Escape From Fremantle

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Greed

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★½

  • The Little Drummer Girl

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Paul Is Dead

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Uncharted: Live Action Fan Film

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Mute

    ½