Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
23
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Dos tipos de cuidado

Dos tipos de cuidado

1953
×
★★★½
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
A.T.M. ¡A toda máquina!

A.T.M. ¡A toda máquina!

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Félicité

Félicité

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry