Sort by

Tony11 has logged 40 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wait

The Wait

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Criminal

Criminal

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boss

The Boss

2016
×
Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★½
Edit this entry  
27
To Rob a Thief

To Rob a Thief

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades of Black

Fifty Shades of Black

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Compadres

Compadres

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
Edit this entry  
21
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Edit this entry  
17
Busco novio para mi mujer

Busco novio para mi mujer

2016
×
★½
Edit this entry  
16
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Lore

Lore

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Edit this entry  
09
Junun

Junun

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★½
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry