Steven has logged 80 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Killerman

Killerman

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pit Stop

Pit Stop

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Honey

The Devil's Honey

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

Sister Street Fighter: Hanging by a Thread

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fable

The Fable

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Freaks

Freaks

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Prey

The Prey

2018
×
★★
Edit this entry  
25
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
It Comes

It Comes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Sadako

Sadako

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
RE:BORN

RE:BORN

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★½
Edit this entry