• Senior Year

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Dry

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★½

  • Black Water: Abyss

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Lake Placid: Legacy

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • 20

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Deep Blue Sea 2

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Sweet Country

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★