• The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Antlers

    ★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Forever Purge

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Christmas in Vienna

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Unknown Origins

    ★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Host

  • Greenland

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • You Should Have Left

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Jester: Chapter 3

  • Black and Blue

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Fractured

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

  • 7500

    ★★½

  • The Dare

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

  • Vourate Geitonoi: The Movie

  • Us

    ★★½

  • I See You

    ★★★

  • Everybody’s Everything

  • Wounds

    ★½

  • American Hangman

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★