Sort by

fio has logged 101 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ballet Shoes

Ballet Shoes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
21
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry