Tony has logged 610 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Netherworld

Netherworld

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Bong 777

Evil Bong 777

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mercy Christmas

Mercy Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robowar

Robowar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cheerleader Massacre

Cheerleader Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creepozoids

Creepozoids

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Bong 666

Evil Bong 666

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Persecution

Persecution

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ugly Sweater Party

Ugly Sweater Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Possessed

The Possessed

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mutilations

Mutilations

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Bong: High 5

Evil Bong: High 5

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unseen

The Unseen

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lake Alice

Lake Alice

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
The Forest

The Forest

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amityville Exorcism

Amityville Exorcism

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry