Tony has logged 64 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Vault of Horror

The Vault of Horror

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The House of Seven Corpses

The House of Seven Corpses

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Witchboard III: The Possession

Witchboard III: The Possession

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witchcraft VII: Judgement Hour

Witchcraft VII: Judgement Hour

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witchboard 2: The Devil's Doorway

Witchboard 2: The Devil's Doorway

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Strangers with Candy

Strangers with Candy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Witchtrap

Witchtrap

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witchcraft 666: The Devil's Mistress

Witchcraft 666: The Devil's Mistress

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ogre

The Ogre

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shane

Shane

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
You'll Die at Midnight

You'll Die at Midnight

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Witchcraft V: Dance with the Devil

Witchcraft V: Dance with the Devil

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine

Valentine

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Carries a Cane

Death Carries a Cane

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Torso

Torso

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Kills: Camp Blood 7

It Kills: Camp Blood 7

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Witchcraft IV: The Virgin Heart

Witchcraft IV: The Virgin Heart

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry