Sort by

Tony has logged 414 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Harvest

Dark Harvest

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer Camp

Summer Camp

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perkins' 14

Perkins' 14

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holla

Holla

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rabid

Rabid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pulse 2: Afterlife

Pulse 2: Afterlife

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Holiday Hell

Holiday Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Weekend

Long Weekend

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ben

Ben

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Food of the Gods

The Food of the Gods

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horror Hospital

Horror Hospital

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Children

The Children

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squirm

Squirm

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frogs

Frogs

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear of Clowns

Fear of Clowns

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Necropolis

Necropolis

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elves

Elves

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Baby

The Baby

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Want to Be Born

I Don't Want to Be Born

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beneath Still Waters

Beneath Still Waters

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry