Tony has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Loft

The Loft

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Carnosaur 2

Carnosaur 2

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hideaway

Hideaway

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen

Fallen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Private Parts

Private Parts

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demonwarp

Demonwarp

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vanishing on 7th Street

Vanishing on 7th Street

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hoarder

The Hoarder

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Night Flier

The Night Flier

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry