Kodiak has logged 53 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Return of the Killer Tomatoes!

Return of the Killer Tomatoes!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Spell

The Spell

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
Blood Beach

Blood Beach

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Faust

Faust

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unborn

The Unborn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Oregonian

The Oregonian

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rain Killer

The Rain Killer

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suburban Sasquatch

Suburban Sasquatch

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shout

The Shout

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★★
Edit this entry  
18
Stepfather II

Stepfather II

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
The Corpse Grinders

The Corpse Grinders

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Garden Without Birds

A Garden Without Birds

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Demon's Rook

The Demon's Rook

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Things You Think I'm Thinking

The Things You Think I'm Thinking

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death Metal Zombies

Death Metal Zombies

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Extraterrestrial Visitors

Extraterrestrial Visitors

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Witchouse

Witchouse

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Q

Q

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Bog

Bog

1979
×
★★½
Edit this entry  
11
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Night Child

The Night Child

1975
×
★★★
Edit this entry  
09
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Howling V: The Rebirth

Howling V: The Rebirth

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★
Edit this entry