Sort by

Kodiak has logged 1,586 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Retribution

Retribution

1987
×
★★★
Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read other review Edit this entry  
29
The Comic

The Comic

1985
×
★★
Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Day of the Animals

Day of the Animals

1977
×
★★½
Edit this entry  
28
Suddenly in the Dark

Suddenly in the Dark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Sally & Jess

Sally & Jess

1989
×
★★
Edit this entry  
27
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slug Life

Slug Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Magic Rites

Black Magic Rites

1973
×
★★½
Edit this entry  
23
Assignment Terror

Assignment Terror

1970
×
★★½
Edit this entry  
23
Schlock

Schlock

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gorgasm

Gorgasm

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Videoman

Videoman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hollywood's New Blood

Hollywood's New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Slashdance

Slashdance

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
21
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★½
Edit this entry  
20
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★½
Edit this entry  
19
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★½
Edit this entry  
19
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★
Read other review Edit this entry  
19
Nightmare Weekend

Nightmare Weekend

1986
×
★★
Edit this entry  
19
The Majorettes

The Majorettes

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Righteous

The Righteous

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Laughing Dead

The Laughing Dead

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry