Sort by

Torcida has logged 280 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
All Hands on Deck!

All Hands on Deck!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Blue

After Blue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
28
Vortex

Vortex

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cow

Cow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No One's with the Calves

No One's with the Calves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Heavens Above

Heavens Above

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Pure Place

A Pure Place

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pretty Village, Pretty Flame

Pretty Village, Pretty Flame

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Li'l Quinquin

Li'l Quinquin

2014
×
Edit this entry  
21
We Are Not Angels

We Are Not Angels

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry