Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Screwed

Screwed

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry