RSS feed for torilerma
  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★½

  • The Tribes of Palos Verdes

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Discovery

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★