Sort by

tori has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★
Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★½
Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry