• All About My Mother

    ★★★★★

  • The Last Days of Disco

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Hustlers

    ★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • The Squid and the Whale

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Paper Towns

    ½

  • mother!

    ★★★

  • Columbus

    ★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Searching

    ★★½