Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • Taylor Swift: The Eras Tour

  • Saw X

    ★★★

  • Jaane Jaan

  • The Creator

    ★★½

  • The Nun II

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Asteroid City

    ★★★

  • The Boogeyman

    ★★

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Monster

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★½

  • Love to Hate You

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Glory

  • Babylon

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Trevor Noah: I Wish You Would

  • Marry My Dead Body

  • Suzume

    ★★★★★

  • Talk to Me

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • A Man

    ★★★

  • Maja Ma

  • Luckiest Girl Alive

  • Smile

  • Goodnight Mommy

  • Do Revenge

    ★★★

  • My Policeman

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • The Menu

    ★★

  • The Chalk Line

    ★★½

  • Blonde

  • Don't Worry Darling

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

  • Broker

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Deep Water

  • Bodies Bodies Bodies

    ★½

  • X

    ★★