Sort by

sree has logged 53 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queen

Queen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Those People

Those People

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Equals

Equals

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry