sree has logged 25 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Single Mother Only Daughter

Single Mother Only Daughter

2016
×
Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spinners

Spinners

2014
×
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of the Crabe-Phare

The Legend of the Crabe-Phare

2015
×
Edit this entry  
02
Jackpot

Jackpot

2012
×
Edit this entry  
02
Normal Doors

Normal Doors

2015
×
Edit this entry  
02
A Song For Your Mixtape

A Song For Your Mixtape

2016
×
Edit this entry  
02
Epic Fail

Epic Fail

2017
×
Edit this entry  
02
Happiness

Happiness

2017
×
Edit this entry