Sort by

sree has logged 38 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Brainy Zombies

Super Brainy Zombies

2014
×
Edit this entry  
29
Septem

Septem

2015
×
Edit this entry  
29
Anxious

Anxious

2018
×
Edit this entry  
29
At Long Last

At Long Last

2016
×
Edit this entry  
29
Let it Be

Let it Be

2016
×
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Friend Like Me

Friend Like Me

2016
×
Edit this entry  
27
Offline

Offline

2013
×
Edit this entry  
27
Cold

Cold

2015
×
Edit this entry  
27
Strangers in a Bed

Strangers in a Bed

2014
×
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry