Sort by

sree has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Replicas

Replicas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Second Act

Second Act

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Life Itself

Life Itself

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read prior review Edit this entry  
04
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry