Sort by

sree has logged 110 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rough Night

Rough Night

2017
×
Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read prior review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
Read prior review Edit this entry  
13
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
Edit this entry  
11
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Bachna Ae Haseeno

Bachna Ae Haseeno

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry