Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • Infinity Pool

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Good Nurse

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • North Hollywood

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½