Sort by

aydan has logged 41 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Me, Myself and Mum

Me, Myself and Mum

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry