• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★

  • Laura Hasn't Slept

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Benevolent Ba

    ★★

  • Genius Loci

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Abortion Helpline, This Is Lisa

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★